KÜLTÜR,SANAT

Dilek Türker ve Tiyatro Ayna’nın yeni oyunu İstanbul’un Gözleri Mahmur’un galası dün akşam Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İş ve sanat dünyasının akın ettiği gala gecesi Dile Türker’in ismine yakışır güzellikteydi.

İstanbul’un dününü,bugününü ve gönlümüzdeki yarınını konu alan“İSTANBUL’UN GÖZLERİ MAHMUR,içinde hem gerçek İstanbul estetiği hemde umut barındırıyor.

1900’lüyıllarda başlayıp,Cumhuriyet sonrası döneme hatta günümüze kadarki İstanbul’u ve bu şehrin insanını konu olan müziklioyun,hem dramatik hem mizahi örgüsü ile tam da bu şehri anlatıyor.

Savaşlar ve yoksullukların ardından evlerini mülklerini terk eden Osmanlı Beyleri ve Hanımefendileriyle beraber eski İstanbul kültürünün yerini yavaş yavaş farklı bir kültüre bırakması ile yaşanan sancılı,komik ve düşündürücü değişimleri izleyoruz oyunda.

Ve birbirinden hatta kendinden uzaklaşan günümüz insanına kaybettiklerinin ve ait oldukları şehrin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor oyun…

Yazan:Melisa Gürpınar / Yöneten:HakanAltıner /  Şarkı Sözleri:Melisa Gürpınar / Besteler:Esin Engin /Müzik Direktörü:Selim Atakan

Dans Düzeni:Gökmen Kasabalı / Dekor Tasarım:CihanAşar / Kostüm Tasarım:Nihal Kaplangı / Yönetmen Yardımcısı:Anıl Yülek

OYUNCULAR 

Dilek Türker / Atila Pekdemir / Özgürefe Özyeşilpınar / Zeynep Aslıhan İşcan / Sibel Taşçıoğlu /Anıl Yülek 

GökmenKasabalı / SamihaUluant Ataman /Sema

İLETİŞİM / F&F BASIN REKLAM ORGANİZASYON VE HALKLA İLİŞKİLER 

HABER JANBOLAT KHANAT / TAMER COŞKUN