ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines açılışı gerçekleşti…

 

Turizm Medya Grubu organizasyonuyla “Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottosuyla bu yıl beşincisi gerçekleştirilen ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Etkinlik, Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için yapılan saygı duruşu, ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent; Türkiye’nin dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri olduğunu belirtirken, Bakanlığımız dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri olan Türkiye’mizi güneş, sahil ve kum kıskacından çıkarma yönünde çalışmalar yapıyor. Bu bağlamda, turizm etkinliğini ve bu etkinliğin doğurduğu ekonomiyi aslında kıyıdan tüm yurt geneline, yaz sezonundan tüm yıla yaymaya ve çoğaltmaya gayret ediyoruz dedi.

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman; Türkiye MICE pazarı yaklaşık 6 milyar dolarlık bir hacme sahipken, uluslararası pazardan çok daha fazla pay alabilecek bir kapasite ve potansiyeli elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz senelerde birçok sancılı dönem yaşadık, ancak 2017 yılının sonunda yaşanan hareketlilikle beraber 2018 ve sonraki yıllar için umutlarımız hayli yüksek. Artık kaybettiğimiz uluslararası kongreleri yeniden kazanma zamanı. Volkan Ataman, fuara 3 gün boyunca 40 ülkeden 15 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekliyoruz dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; İstanbul’da turizmin hak ettiği noktaya taşınması konusunda sektör aktörleriyle aile birlikteliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz dedi. İstanbul’un güvenli şehirler listesinde olduğunu vurgulayan İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul en az Paris kadar, Roma kadar, en az Barselona kadar güvenli bir şehir, hatta iddia ediyorum hepsinden daha da güvenli bir şehirdir. İstanbul Valiliği olarak güvenlikle ilgili hiçbir endişemiz yok. Türkiye’yi İstanbul’u tercih eden turistler bizlerin misafirleridir. Onları korumak güvenliğini sağlamak bizlerin görevidir. Bizler görevimizin başındayız. İstanbul’da güvenlik zafiyeti yoktur. İstanbul’a gelecek turistler için güvenlik sorunu yoktur endişe etmesinler dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yurtiçi Satış Başkanı Halil İbrahim Polat; THY’nin 120 ülkede 346 noktaya uçtuğunu, bu yönüyle dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi unvanına sahip olduğunu hatırlattı.Bu unvana yolcular, acenteler ve sektörel destekçilerle birlikte ulaştıklarını belirten Polat, şunları kaydetti. Bir taraftan bu kadar geniş bir network uçuş ağı, diğer taraftan da hizmetlerimizi geliştirme yönünde attığımız adımlar THY’yi gelecekte çok daha iyi bir noktaya getireceğini ümit ediyoruz. Son yapılan değerlendirmelerde THY, 6 kez üst üste Avrupa’nın en iyi hava yolu, 9 kez de Güney Avrupa’nın en iyi hava yolu unvanına sahip oldu. Hem Türkiye hem de bölge açısından çok kıymetli bir ürün. Etkinlik sektöründe ulaşım olmazsa olmaz, ulaşımın kaliteli olması gerekiyor. Bu alt yapıyı THY sağlıyor ve gelecekte de daha iyi sağlayacağını düşünüyoruz, bu yönde planlamalarımız var.THY bayrak taşıyıcı bir milli havayolu şirketimizdir.

Bir Cevap Yazın