Gastronomik Eğitimler projesi hayata geçti.


Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Haliç Üniversitesi ve Kayla Mutfak Sanatları işbirliği ile planlanan Gastronomik Eğitimler projesi hayata geçti.
Gastronomi alanında hedefini profesyonellik ve Türk mutfağını dünyaya tanıtmak olarak tanımlayan şef adaylarına yönelik gerçekleştirilecek olan programda teorik ve uygulamalı eğitimler sunulacak.

Türk ve Dünya Mutfakları, Temel Pastacılık ve Ekmekçilik, Servis ve Sunum Teknikleri, Pastacılık Modelleme Eğitimleri olmak üzere dört farklı ana kolda uzman eğitimcilerle hayata geçirilecek.proje işbirlikçileri Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Kayla Mutfak Sanatları Merkezi ve Haliç Üniversitesince 40’ar saatlik cuma günleri, gastronomi alanında uzmanlaşacak şef adaylarına yönelik eğitimler verileceği belirtildi. Bununla birlikte açılış konuşmasını Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe’’nin yaptığı basın toplantısında eğitimlerin uygun fiyatlı olacağı vurgulanarak, Türk gastronomisini hak ettiği seviyeye taşıyacak projeler üretilerek, nitelikli servis elemanı yetiştirileceğini bu doğrultuda uluslararası platformda Türk Mutfağının temsil ve tanıtımını yapan bireyler yetiştirmek hedefimizdir şeklinde vurgu yapıldı.

Haliç Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gülden Atay, Türk mutfağının tanıtılmasında katkılarını sunmak istediklerini ve böylece Gürkan Boztepe ile proje için bir araya geldiklerini aktardı. İnsanların bu alanda yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yola çıktığını söyleyen Atay, bu projeyi değerli isimlerle hayata geçirdiklerini ifade ederek “Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi Türk ve Dünya Mutfakları, Temel Pastacılık ve Ekmekçilik, Servis ve Sunum Teknikleri, Pastacılık Modelleme Eğitimleri olmak üzere dört farklı programda yapılacak eğitimler alanında uzman hocalar tarafından verilecek. GTD ve Haliç Üniversitesi ile birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını ifade eden Kayla Mutfak Sanatları Akademisi Şefi Cavit Ünal ise başlayacak bu programda ekip olarak hiçbir şart aramayacaklarını söyledi. Onlarla beraber çalışmak bize gurur veriyor. Daha değişik programlarla yine beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.