ICCA Yönetim Kurulu toplantısı için bu yıl İstanbul’u tercih etti.

 

KONGRE SEKTÖRÜNÜN SÖZ SAHİBİ EN ÖNEMLİ KURULUŞU İSTANBUL’U TERCİH ETTİ
Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği-ICCA; her yıl farklı bir destinasyonda düzenlediği Yönetim Kurulu toplantısı için bu yıl İstanbul’u tercih etti.
ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun geçtiğimiz yıl IBTM World Fuarı sırasında yaptığı yoğun birebir görüşmeler ve tanıtım faaliyetleri neticesinde İstanbul’a kazandırılan ICCA Yönetim Kurulu Toplantısı, 14-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi;farklı ülkelerden gelen 19 ICCA Yönetim Kurulu üyesi İstanbul’da buluştu.
Dünya genelinde 97 ülkeden 1.077 üyesi bulunan ve her yıl kongre destinasyonlarının düzenledikleri kongre ve toplantı sayılarına göre dünya sıralamalarını belirleyen ICCA; veri tabanında bulunan yaklaşık 20.000 dernek ve birlik datası ile uluslararası kongre sektörüne yön veren kuruluş konumundadır.
ICVB’nin organizasyonunda ve Türk Hava Yolları’nın desteğinde gerçekleştirilenyoğun program ile İstanbul’un doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtımı yapıldı. ICCA Yönetim Kurulu üyeleri için konaklama desteği ise Conrad İstanbul Bosphorus tarafından sağlandı.

ICCA Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Şubat akşamı,konukseverliği ve gösterişli ikramları ile Hilton İstanbul BomontiHotel’in ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, TUGEV-ICVB Yönetim Kurulu üyeleri ve sponsorlarile bir araya geldiler. İstanbul Ticaret Odası ve TUGEV-ICVB Yönetim Kurulu Başkanı adına hediye takdimi yapılan ICCA Başkanı Nina Freysen-Pretorius yaptığı konuşmada; öncelikle son derece başarılı bir organizasyon olduğunu belirterek, İstanbul Ticaret Odası ve ICVB’ye teşekkürlerini sundu; bu organizasyondaki gibi kamu ve özel sektör işbirliğinin, destinasyonadaha fazla kongre kazandırılabilmesi adına çok önemli ve etkili olduğunu belirtti. Ayrıca İstanbul’a olan hayranlığını ve burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İstanbul’un sayısız güzelliklere sahip ve sürprizlerle dolu bir şehir olduğunu belirten ICCA Başkanı sözlerini, “Türkiye’den pek çok ICCA üyemiz var; bundan dolayı ICCA olarak çok memnunuz. Türk üyelerimiz her zaman destekleyici oldular; hepsine başarılar diliyoruz” şeklinde sürdürdü.
Etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve Türk Hava Yolları ile Conrad İstanbul Bosphorus Hotel, Hilton İstanbul Bomonti Hotel, Portaxe, Çırağan Sarayı, The Sofa Hotel/FrankieRestaurant, Deluxe Golden Horn Sultanahmet Hotel, Levni Hotel & SPA, Mevlana Bazaar, DenDen Denizcilik gibi kuruluşlar da destek verdiler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.