İstanbul, kongre turizminde atağa geçti….

 

 

ULUSLARARASI ALANDA BÜYÜK PRESTİJE SAHİP KONGREYE EV SAHİPLİĞİ İÇİN İSTANBUL SEÇİLDİ

Geride bıraktığımız dönemin izlerini silen ve hızlı bir toparlanma sürecine giren İstanbul, kongre turizminde atağa geçtiğinin ilk sinyallerini vermeye başladı. ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun yürüttüğü başarılı çalışmalar neticesinde İstanbul,kongreye ev sahipliği için seçilmeyi başardı.

Katılımcı sayısı 1.500-1.700 arasında değişen ISF-International SeedFederation World Congress (Uluslararası Tohum Federasyonu Dünya Kongresi) için yürütülen adaylık çalışmaları kapsamında ulusal ve uluslararası kongre yetkililerinden oluşan heyet için ICVB tarafından 13-15 Şubat 2019 tarihleri arasında inceleme gezisi düzenlendi.
Yoğun bir program içeriğine sahip gezi kapsamında ISF Genel Sekreteri Michael Keller, Etkinlik Müdürü Camilla Perret-Gentil, PCO’su SalvatorePagano ile TSÜAB-Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hamit Ayanoğlu, TÜRKTED-Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği Genel Sekreteri Dr. Kenan Yalvaç ve ISF Ulusal Komitesi Koordinatörü Dr. Ali Üstün ağırlandı. Kongreye ev sahipliği kapsamında değerlendirilen kongre merkezleri, oteller ve gala yemeği mekanlarının tanıtıldığı gezi sırasında heyet ayrıca TUGEV-ICVB ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekib Avdagiç ile makamında bir araya geldiler.
Konuya ilişkin ISF Genel Sekreteri Michael Keller ile bire bir görüşme yapan Sayın Şekib Avdagiç, ev sahibi şehir olarak kongreye her türlü desteğin verileceğini ifade etti. Sayın Avdagiç, inceleme gezisine yönelik yaptığı değerlendirmede ise “ICVB olarak yapmış olduğumuz uzun soluklu ve özverili çalışmalar neticesinde bu denli prestijli bir kongre için şehrimiz adına adaylık sürecini yürüttük ve sonucunda kongreyi kazandık. Bu çalışmaların önemli bir ayağı olan inceleme gezimizi de başarılı bir şekilde tamamladık ve misafirlerimizin şehrimizden büyük bir memnuniyetle ayrılmalarını sağladık. ICVB olarak kongre adaylık çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
Programın 2. gününde ise heyet yetkilileri, ICVB Genel Müdürü Cemil Hakan Kılıç tarafından akşam yemeğinde ağırlandılar.
ICVB’nin Adaylık Çalışmaları Devam Ediyor
İstanbul’a kazandırılan kongre sayılarını artırmak hedefli çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüten ICVB’nin, önümüzdeki yıllar için kazandırdığı ve adaylık çalışmalarını devam ettirdiği kongreler ise şöyle sıralanıyor:
•      ECPNR- The European Course on PediatricNeuroradiology- 2021- Katılımcı sayısı: 300(İstanbul’a kazandırıldı)
•      EAO- The EuropeanAssociation of OsseointegrationAnnual Congress- 2023- Katılımcı Sayısı: 2500-3500(İstanbul Son 2 aday şehir arasında)
•      UNICEO- United Networks of International Corporate Events Organizers- 2020- katılımcı sayısı: 250 (İstanbul son karar aşamasında)
•      SWIFT-SocietyforWorldwideInterbank Financial Telecommunication- 2019- katılımcı sayısı: 350(İstanbul’a kazandırıldı)
•      BIR- Bureau of International Recycling- 2020- Katılımcı Sayısı: 900
•      ECM- EuropeanCities Marketing, Spring Meeting- 2020- Katılımcı Sayısı: 170
•      ITT- Institute Travel Tourisme-2020- katılımcı sayısı: 450
•      ICGS- International Congress on GlaucomaSurgery- 2022- katılımcı sayısı: 500