(EGD) Başkanı Celal Toprak’a emek ödülü takdim edildi…

Celal Toprak’a Emek Ödülü

Metal sektörünün önde gelen sendikalarından Birleşik-Metal İş’in 20. Genel Kurulu geniş katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda TGRT Ekonomi Haberleri Müdürü ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak’a emek ödülü takdim edildi.

Birleşik-Metal İş’in 20. Genel Kurulu Kartal Titanic Otel’de yapılan geniş katılımlı bir toplantıyla yapıldı. TGRT Ekonomi Haberleri Müdürü ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak, yaşamın çeşitli alanlarında yaptığı çalışmalarla gerek sendikal harekete gerekse işçi sınıfının mücadelesine önemli katkılar sunan fikir ve mücadelelere verdiği katkılardan dolayı emek ödülüne layık görüldü.

Ödülünü Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun elinden alan duayen gazeteci Celal Toprak, “Bugün burada yapılan konuşmaların özeti ‘Birleşirsek bu işi çözeriz’ şeklindedir. Hepiniz bir amaç uğruna bir aradasınız. Şu an gördüklerim aslında daha önce okuduğum ve çok etkilendiğim ‘Derinden Gelen Kökler’ kitabını andırır nitelikte. Açıkçası ben birleşerek daha güçlü hale gelinmesini gerçekten de çok önemsiyorum. Emekten yana bütün kurum ve kuruluşların dikkate alması gereken bir şeyi çok iyi yaptığınız ortada. Bu çok önemli bir unsur” dedi.

Açılış konuşmasını Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun yaptığı genel kurula sendika başkanları, siyasi parti temsilciler ve vekiller katıldı.