İSKİD, Okan Üniversitesi Öğrencileri ile buluştu…

 

 

Okan Üniversitesi Öğrencileri ile buluştuk.

İSKİD, İstanbul Okan Üniversitesi-Uluslararası Ticaret Bölümünün düzenlediği; çeşitli sektörlerden başarılı ihracatçı iş adamlarının ağırlandığı; RENGARENK DIŞ TİCARET ETKİNLİKLERİ başlığı altında yapılan etkinliğe Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ayşenur Topçuoğlu’nun daveti üzerine konuşmacı olarak katılım sağladık.
Okan Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencileri, 13 Kasım 2018 Salı günü Okan Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlikte İklimlendirme Sektörününün dış ticaret tecrübeleri hakkında bilgi edinme fırsatını buldular.

Seminerde İSKİD Eski Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci Şahin ve Dış Satım Komisyon Başkanı Sayın Ayk Serdar Didonyan, uluslararası ticaret konulu sunumlarıyla tecrübelerini paylaştılar.
Sn. Naci ŞAHİN’in sunumunda; genel müdür görevinde çalıştığı Friterm firmasının kısa geçmişinden ve başarılı özgeçmişindeki önemli adımlarından, ihracattaki başarılı çalışmalarından, Avrupa EUROVENT Derneği’nin dış ticaretteki öneminden bahsetti.
Sn. Ayk Serdar Didonyan, İSKİD faaliyetlerinin ve uluslararası ticaretteki öneminin anlatıldığı sunumunun ardından öğrencilere iş hayatı hakkında tavsiyeler vererek öğrencilerin sorularını cevapladı.

Katkılarından dolayı Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Mustafa TURHAN tarafından Sn. Naci Şahin ve Sn. Ayk Serdar Didonyan’a plaketleri takdim edildi. Etkinliğe katılan öğrenciler, öğretim üyeleri ve konuşmacılarla birlikte çekilen fotoğraf ile etkinlik keyifli karelerle son buldu.

İSKİD Hakkında
Türkiye’de iklimlendirme, soğutma ve klima cihazları imalatçısı üyeleri arasında iş birliğini sağlayarak üyelerin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapmak amacıyla 1992 yılında kurulan İSKİD, iklimlendirme sektörünün gelişmesi ve uluslararası rekabette öne geçmesi yönünde sektör adına faaliyetler yürüten etkin bir kuruluştur.  İSKİD üyelerinin temsil ettiği şirketlerin sayısı 100’ün üzerine ulaşmış ve bu şirketler Türkiye pazarının yüzde 90’ını temsil etmektedir.